A stratégia és taktika szavakat hajlamosak vagyunk elsősorban az üzleti élethez, a vállalatokhoz kötni (sőt utóbbit még inkább a játékhoz és a sporthoz), pedig valójában az egyének szintjén is megvan a helyük és szerepük. Minden fontos személyes célunkhoz szükség van ugyanis stratégiára, a stratégia megvalósításához pedig taktikára.

A stratégia válasz arra a kérdésre, hogy hosszú távon hová szeretnénk eljutni, és ehhez milyen utat válasszunk. A taktika pedig azok a konkrét lépések, amelyeket megteszünk azért, hogy kövessük a stratégiánkat. Ha nincs stratégiánk, akkor megvan a veszélye annak, hogy vakon cselekszünk (ha cselekszünk egyáltalán), a stratégia taktika nélkül pedig csupán levegőbe beszélés.

Szun-Ce „A háború művészetében” persze ennél kissé sarkosabban fogalmaz: „A stratégia taktika nélkül a leglassabb út a győzelemhez. A taktika stratégia nélkül a vereség előtti zaj.”

De nem kell rögtön bukást és katasztrófát vizionálnunk ahhoz, hogy belássuk: ahhoz, hogy a szavakat valóban tettek (és jól átgondolt tettek) kövessék, stratégiára és taktikára egyaránt szükség van – és nem csak a vállalatoknak, hanem neked is.
(Egy coaching folyamatban természetesen a probléma elemzése és a célok kijelölése mellett a megoldásra és a célok elérésére helyezzük a legnagyobb hangsúlyt, így foglalkozunk a stratégiával és a taktikai lépésekkel is. Ezért ha úgy érzed, elakadtál, keress bátran: első körben jelentkezz egy ingyenes online konzultációra.)

—————————————-

Egy coaching folyamatban természetesen a probléma elemzése és a célok kijelölése mellett a megoldásra és a célok elérésére helyezzük a legnagyobb hangsúlyt, így foglalkozunk a stratégiával és a taktikai lépésekkel is. Ezért ha úgy érzed, elakadtál, keress bátran: első körben jelentkezz egy ingyenes online konzultációra.
Vedd fel velem a kapcsolatot!

Neked van valami kabalád? Vajon segíthet abban, hogy sikert érj el?
Olvasd el a bejegyzésem ebben a témában.